Yönetim Kurulu Başkanı

1987 Denizli doğumlu Osman Uğurlu, Lisans eğitimine İstanbul Teknik Üniversitesi, Tekstil Geliştirme ve Pazarlama bölümünde başladıktan sonra, State University of New York’a bağlı dünyaca ünlü moda okulu Fashion Institute of Technology’de aldığı eğitimin ardından çift diplomayla mezuniyetini tamamladı. 

Mezun olduktan sonra perakende sektöründe iş hayatına başlayan Uğurlu, ambalaj sektöründe yöneticilik becerisi kazanıp dünyanın her yerinden kâğıt ürünlerinin ithalat ve ihracatını gerçekleştirdi.

Çeşitli kurumsal şirketlerde edindiği yönetim becerilerinin ardından çalışma hayatına kendi aile şirketi olan Uğurlular Tekstil’de yatırım direktörü olarak devam etti. Gerek almış olduğu eğitimler ve gerekse iş deneyimleri sayesinde burada kısa sürede Başkan Vekilliğine yükseldi. Uğurlular Tekstil bugün 30’dan fazla ülkeye ihracat yapmakta ve İSO 2500 kalite belgesiyle Türkiye’nin en gözde şirketlerden biri konumundadır. 2019 yılında İSO 1000'de 667., 2020'de 754. olan Uğurlular Tekstil, devam etmekte olan yeni yatırımlarıyla 2022'de ilk 300 şirket arasında olmayı hedeflemektedir. 

Üniversite yılları boyunca yenilenebilir enerji alanında araştırmalarına yoğunlaşan Uğurlu, 2015 yılında Uğurlular Elektrik A.Ş.'yi kurdu ve kısa zamanda güneş, biyogaz ve biyokütle enerji üretim santrallerine yaptığı yatırımlarla Uğurlular Elektrik A.Ş.’yi alanındaki sayılı şirketlerden biri konumuna yükseltti.

2020 yılında bütün enerji şirketlerini Ecogreen Enerji Holding A.Ş adı altında toplayan Uğurlu, halen burada Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunmaktadır.

İş hayatının yanı sıra uzun yıllardır Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği, Denizli Sanayi Odası Başkan Vekili, Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu üyeliklerini devam ettiren Osman uğurlu evli ve bir çocuk babasıdır.