img

Hakkımızda

Biz Kimiz?

Ecogreen Enerji olarak, yenilenebilir enerjiye olan tutkumuzu ve çevreye duyduğumuz saygıyı temel alarak, geleceğin enerji ihtiyaçlarını karşılamak için çalışıyoruz. Biyogaz, biyokütle, güneş enerji üretim yatırımlarının yanı sıra rüzgar ve hidroelektrik enerji üretim alanında da faaliyet göstererek gezegenimizin sürdürülebilir geleceğini şekillendirmek için yenilenebilir enerji kaynaklarının gücünü kullanıyoruz. Temiz enerji üretiminde öncü bir rol üstlenerek ortaklarımıza, müşterilerimize, çalışanlarımıza, tedarikçilerimize ve topluma değer katmak için çalışıyoruz.

Güneşin sınırsız enerji potansiyelini, rüzgarın doğal gücünü, suyun akışını ve biyolojik atıkların enerjiye dönüşümünü kullanarak, temiz ve çevre dostu enerji üretiyoruz. Henüz faaliyete geçmemiş enerji üretimi yatırımlarının tamamlanması ve hibrit santraller dahil olmak üzere planlanan enerji yatırım projelerinin hayata geçmesiyle kurulu gücümüzün yaklaşık 300 MWe’ ye ulaşmasını planlıyoruz. Doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımını teşvik ederken düşük karbon salımıyla çevre dostu enerji üretiyoruz.

Enerji üretiminin yanı sıra sürdürülebilir tarım uygulamalarını destekleyen yenilikçi ürünlerimizle, çiftçilerimizin yanında yer alıyoruz. Üretim süreçleri sıfır atık vizyonuyla tasarlanan Ecofer Gübre ile biyogaz ve biyokütle santrallerimizde oluşan çıktıları bertaraf edip, gübre olarak temiz enerjiye dönüştürüyoruz.

Gelecek nesiller için temiz bir çevre ve sürdürülebilir bir dünya yaratma vizyonuyla hareket ediyoruz.

Yenilikçi çözümlerimiz, teknolojik liderliğimiz ve sürdürülebilirlik odaklı yaklaşımımızla, enerji sektöründe dönüşümü desteklemeye devam edeceğiz.

Yıllık 800,000 Ton
Karbon Salımını Engelledik
Yıllık 35,200,000 Adet
Ağaç Kesilmesini Engelledik
Yıllık 300,000 Adet
Hanenin Enerji İhtiyacını Karşıladık