KURUMSAL

Hakkımızda

Tarihçe
Ecogreen Enerji Holding A.Ş., 29.12.2020 tarihinde kurulmuş olup, 2015 yılında kurulan Uğurlular Elektrik Üretim A.Ş.’nin tüm hisselerini 30.03.2021 tarihinde devralmıştır.

Ecogreen Enerji, sahip olduğu güneş, biyokütle ve biyogaza dayalı enerji üretim yatırımlarının yanı sıra rüzgar, hidroelektrik gibi yenilenebilir enerjinin hemen her alanında planladığı projelerle, yenilenebilir enerji üretim ağı en geniş şirketlerden biri olarak Türkiye'de öncü şirketlerden biri konumundadır.

Ecogreen Enerji, 29 adet Güneş Enerjisi Santrali, 3 adet Biyogaz Enerji Santrali, 2 adet Biyokütle Enerjisi Üretim Santrali ile Türkiye'nin enerjisi ve ekonomisi için katma değer yaratmaktadır. Ayrıca iki adet biyokütle ve bir adet biyogaz santrali proje geliştirme ve uygulama çalışmalarına devam etmektedir.

Ecogreen Enerji Holding A.Ş.’nin henüz faaliyete geçmemiş enerji üretimi yatırımlarının tamamlanması ve hibrit santraller dahil olmak üzere planlanan enerji yatırım projelerinin hayata geçmesiyle 1 Ocak 2023 tarihinde toplam enerji yatırımı net elektrik kurulu gücünün yaklaşık olarak 150 MWe’ye ulaşması, yeşil enerjinin tedarik lisansına sahip grup Şirketi üzerinden serbest tüketici niteliğine haiz müşterilere satışa sunulması planlanmaktadır.

Türkiye güneş, biyogaz ve biyokütle santrallerine sahip yeşil enerji pazarında en önemli oyunculardan biri konumundadır. Enerji üretiminin yanı sıra biyogaz ve biyokütleye dayalı enerji üretimi yatırımları sonrasında organik ve organamineral gübre yatırımları ile gübre pazarında önemli bir oyuncu haline gelmeyi yatırım politikası olarak belirlemiştir.

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanmaktayız. Tarayıcı ayarlarınızı değiştirmeden web sitemizi kullanmaya devam etmeniz, çerez kullanım koşullarını kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.